Firmamızın Tarihçesi

1970 yılında İstanbul'da kurulan ve Kılınçlar Koll. Şti. olarak ticari faaliyetlerine başlayan şirketimiz, İstanbul Laleli semtinde otelcilik turizm işletmesi, aydınlatma mağazaları, ayrıca Cennet Mahallesi ve Koca Mustafa Paşa'da konut inşaatları yaparak ticari hayatını sürdürmüştür.

1973 yılında Bursa'da alınan devlet ihaleleri sayesinde Bursa ile tanışan şirket ortakları daha sakin ve bakir bir bölge olan Bursa'ya taşınmış ve faaliyetlerine Bursa'da devam etme kararı almışlardır.

Bursa'da Çarşamba Pazarı, Çekirge, Selvili, Namazgah, Kükürtlü, Doğumevi, Sigorta, Dikkaldırım, Doburca, İhsaniye, FSM, Ataevler ve Acemler gibi semtlerde yüze yakın konut inşaatı imal etmiş ve Bursa'nın gelişimine ciddi katkılar sağlamıştır.

Bursa'da tek temel üzerine yapılmış en büyük inşaatı imal eden ve yine Bursa'da ilk site inşaatını yapıp güzel şehrimizi site kavramıyla tanıştıran firmamızdır...

Firmamızın faaliyet alanları sadece inşaat ile sınırlı kalmayıp Çekirge semtinde Kaplıca Otel İşletmesi ve Uludağ Kadıyayla bölgesinde dağ turizmi alanında ciddi yatırımları olmuştur. Bunun yanında düğün salonu ve restoran işletmeleri ile Bursa halkına hizmet etmeye ve istihdam sağlamaya devam etmiştir.

Kendi şantiyelerimizin dışa bağımlılığını kesmek için kurulan ahşap imalatımız 20 seneden fazladır varlığını devam ettirebilen nadir işletmelerden biridir. Kendi inşaatlarımızın iç imalatlarını yapmak ile sınırlı kalmayan atölyemiz, sektörde bulunan diğer inşaat firmalarının da imalatlarını üstlenmiş ve ciddi işlere imza atmıştır.

 

Our Services...

Do you want to see our products and services?